Milline nendest väidetest on õige?
Selgitus

Mitte päris. Botid ehk veebirobotid võivad olla väga erinevat tüüpi tarkvararakendused. Botte, kes tegutsevad sotsiaalmeedias valekontode alt, nimetatakse sotsiaalseteks bottideks ning need on vaid üks võimalikke boti tüüpe. Sellised valekontod on üldjuhul automatiseeritud ning neid ei halda keegi. Juhul kui boti tegevust reguleerib osaliselt inimene on tegu pool-automatiseeritud kontoga ehk küborg-botiga.

Selgitus

Mitte päris. Mitte kõik sotsiaalmeedias tegutsevad botid ei ole halvad. Umbes 23% internetiliiklusest moodustavad head veebirobotid, kes on loodud selleks, et inimeste internetikasutust hõlbustada või nende meelt lahutada. Sellised botid ei varja oma identiteeti ning nende puhul pole teavitamine vajalik. Küll aga tuleks sotsiaalmeedia abikeskusele märku anda, kui sul tekib kahtlus, et mõni konto, mis esitab ennast päris inimesena võib tegelikult olla automatiseeritud.

Selgitus

Õige!

Milline nendest bottide poolt tehtavatest infomõjutustegevustest võib kõige otsesemalt avaldada mõju kodanike kaitsetahtele?
Selgitus

Õige! Botide kaudu on võimalik lühikese ajaga laialdaselt levitada vaenulikku valeinfot. Juhul kui tegu on näiteks riigivastase sisuga valeuudisega võib see avaldada negatiivset mõju kodanike kaitsetahtele.

Selgitus

Pole paha valik! Botte on võimalik kasutada selleks, et ujutada inforuum üle kõrvalise müraga, jättes seeläbi tähtsad teemad nagu näiteks riigi julgeolek vms varju, kuid tegu pole kõige otsesema mõjutustrateegiaga kaitsetahte seisukohast. Proovi veel!

Selgitus

Pole paha valik! Bottide poolt jagatud uudised ja teiste kontode postitused sotsiaalmeedias võimaldavad manipuleerida informatsiooni trendidega veebis, suurendades infomõjutustegevuse jaoks olulise info levikut või ka jätta mulje, et mingi info on leidnud erinevate kasutajate poolt laialdast jagamist, mis moonutab inimeste arusaama erinevate vaadete populaarsusest ühiskonnas. Kuid tegu pole kõige otsesema mõjutustrateegiaga kaitsetahte seisukohast, nii et proovi veel!

Milline nendest väidetest on väär?
Selgitus

See väide on õige. Kahtlemata võib ka päris inimese kontol olla vähe informatsiooni, kuid igaks juhuks tasub selliste kontode suhtes ettevaatlik olla. Proovi veel!

Selgitus

Suurepärane! See väide ei ole õige. Ühiste sõprade olemasolu ei ole piisav garantii, et julgelt võõras sõbrakutse vastu võtta, sest ka sinu sõbrad võivad lihtsalt olla langenud boti pettuse ohvriks.

Selgitus

See väide on õige! Google’i pildiotsingu kasutamine võib aidata paljastada valekontot, sest kui selgub, et sama pilti on kasutatud erinevate kontode puhul või väga erinevates kontekstides, võib tegu olla botiga. Proovi veel.